• banner
  • banner
  • banner
  • banner

Ultrasonografia ginekologiczna w Tychach

Dokładamy wszelkich starań, aby zaoferować naszym Pacjentkom pełen pakiet analiz, dlatego wyposażyliśmy nasze centrum medyczne w najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający wykonanie badania ultrasonografii ginekologicznej. Jest to jedna z podstawowych analiz umożliwiająca wczesne wykrycie zmian nowotworowych narządów rodnych. USG wykonujemy podczas podstawowych badań ginekologicznych, które powinny odbywać się przynajmniej raz w roku.

Na czym polega USG ginekologiczne?

USG ginekologiczne może przybierać różne formy. W przypadku Pacjentek z zachowaną błoną dziewiczą wykonujemy badanie poprzez położenie sondy na podbrzuszu. Częściej stosujemy metodę dopochwową zwaną także transwaginalną. Badanie jest całkowicie bezpieczne i nie powinno powodować bólu. W naszym gabinecie zapewniamy wykonanie analiz tak, by Kobiety nie odczuwały dyskomfortu. Wieloletnie doświadczenie oraz zdobyta wiedza w zakresie chorób narządów rozrodczych pozwala nam postawienie właściwej diagnozy. W przypadku pojawienia się niepokojących zmian decydujemy się na dalsze badania, które mają na celu dalszą profilaktykę antynowotworową. Wynik badania drukujemy i wręczamy Pacjentkom. Wykonujemy także ultrasonografię w ciąży.

Jakie zmiany można wykryć za pomocą USG?

USG dopochwowe umożliwia między innymi wnikliwą analizę wielkości i kształtu macicy. Obraz pokazuje rozmiar jajników i ich liczbę. Dzięki badaniu możemy zweryfikować szerokość endometrium, czyli błony śluzowej wewnątrz macicy oraz rozmieszczenie pęcherzyków jajnikowych. Te wszystkie elementy pozwalają nam sprawdzić, czy narządy rodne rozwijają się w prawidłowy sposób. Posiadamy kompetencje także do tego, by na obrazie USG wykryć patologie takie jak: torbiele jajników, guzy czy niebezpieczne mięśniaki macicy. Ultrasonografia stanowi zatem podstawę profilaktyki antynowotworowej, która w naszej pracy odgrywa bardzo dużą rolę. Badanie to pomaga także w leczeniu zaburzeń miesiączkowania oraz w przypadku niepłodności. Zapraszamy do poznania oferty badań prenatalnych 2d.