• banner
  • banner
  • banner
  • banner

Diagnostyka i leczenie zakażeń HPV – Tychy

Stworzyliśmy w Tychach gabinet, którego celem jest pomoc Kobietom z każdym problemem medycznym narządów rozrodczych. Prowadzimy diagnostykę i leczenie zakażeń HPV. Jest to wirus brodawczaka ludzkiego przenoszony drogą płciową. Najniebezpieczniejszy jest dla kobiet, ponieważ brak prawidłowego leczenia może prowadzić do rozwoju raka szyjki macicy. Wirus HPV nie przenika do krwiobiegu, ale zagnieżdża się w nabłonkach, infekując narządy moczowo-płciowe. Zakażenie HPV można podejrzewać u osób, u których zanotowano nawracające i przewlekłe stany zapalne dróg rodnych. Pacjentki z dużą ilością partnerów seksualnych także powinny zachować szczególną ostrożność. Korzystamy z najlepszych metod diagnostyki, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykryć zakażenie bardzo szybko. Jednym ze sposób weryfikacji, czy doszło do zakażenia, jest przeprowadzenie profesjonalnego i bezbolesnego badania cytologii.

Objawy wirusa HPV

Wirus HPV w wielu przypadkach może przebiegać bezobjawowo. W niektórych przypadkach pojawiają się brodawki płciowe lub kłykciny kończaste. W przypadku, gdy Pacjentka boryka się z powracającymi i przewlekłymi infekcjami intymnymi, zaleca się wykonanie odpowiednich testów. Do zakażenia dochodzi poprzez kontakt seksualny z zakażoną osobą. Istnieją także czynniki, które podwyższają ryzyko zarażenia. Zalicza się do nich: wczesną inicjację seksualną, długotrwałe przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej czy palenie papierosów. Warto zaznaczyć, że u mężczyzn wirus przebiega bezobjawowo. Niestety u Kobiet wirus brodawczaka może być utajony przez wiele lat, dlatego tak ważną rolę odgrywają regularne badania, zwłaszcza u osób aktywnych seksualnie.

Zapobieganie i leczenie wirusa HPV

Warto zaznaczyć, że nie każdy rodzaj wirusa prowadzi do rozwoju raka szyjki macicy. Aby jednak mieć pewność, że stan zdrowia Pacjentki nie pogarsza się, należy przeprowadzać regularną cytologię (przynajmniej raz w roku) oraz testy HPV. Nasz prywatny gabinet w Tychach zapewnia dostęp do wszystkich badań. Analizy pozwolą zweryfikować, czy dochodzi do niebezpiecznych zmian. Wcześnie wykryte stany nowotworowe można wyleczyć. Z naszej strony zapewniamy szybką diagnostykę oraz automatyczne podjęcie odpowiednich kroków w przypadku złych wyników. Jednocześnie staramy się uświadamiać Pacjentki, jak ważną rolę odgrywa profilaktyka. Zapraszamy do poznania oferty badań prenatalnych 2d.