• banner
  • banner
  • banner
  • banner

Ultrasonografia w ciąży – Tychy

Wszystkie przyszłe mamy zamieszkujące Tychy i okolicę zapraszamy na profesjonalną ultrasonografię w ciąży. Oczekiwanie na dziecko to czas wymagający regularnych wizyt u zaufanego lekarza. W naszym gabinecie Panie otrzymują również skierowania na badania prenatalne. Badanie USG należy wykonać co najmniej 3 razy w czasie ciąży. Pierwsza analiza następuje między 11. a 14. tygodnie, kolejna 18., a ostatnie między 28. a 32. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej aparatury jesteśmy w stanie ocenić, jak rozwija się płód. W ten sposób możemy już we wczesnym etapie podjąć odpowiednie działania w przypadku wystąpienia nieprawidłowości.

Jak przebiega badanie?

USG jest całkowicie bezpieczne zarówno dla przyszłej Mamy, jak i nienarodzonego dziecka. Pierwsza analiza przybiera postać badania dopochwowego. W późniejszych tygodniach, a dokładniej po II trymestrze, należy zastosować metodę przez brzuch. W trakcie analiz jesteśmy w stanie określić wiek ciąży (z dokładnością do 7-10 dni). Obraz pojawiający się na monitorze umożliwia nam ocenę budowy anatomicznej płodu. Niektóre parametry mogą wskazywać na nieprawidłowości, dlatego kluczową rolę odgrywa umiejętne odczytywanie poszczególnych elementów obrazu. Posiadamy doświadczenie oraz wiedzę, by każde USG prawidłowo odczytać i przedsięwziąć prawidłowe kroki w przypadku konieczności podjęcia leczenia.

Czy do badania należy się specjalnie przygotowywać?

Badanie USG nie wymaga od przyszłych Mam żadnego przygotowania. Jedynym elementem, o którym warto pamiętać, jest opróżnienie pęcherza moczowego. Cała analiza zajmuje od 15 do 20 minut i jest całkowicie bezbolesna. Dokładamy wszelkich starań, aby w trakcie wizyty Pacjentka czuła się maksymalnie komfortowo. Jeśli płód się odpowiednio ułoży, możemy stwierdzić płeć dziecka już podczas pierwszego badania (warto jednak poczekać na pewniejszy wynik do drugiej wizyty). Wszystkie przyszłe mamy zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Prowadzimy ciążę z wielką uwagę, ponieważ chcemy, aby zarówno Mama jak i dziecko były zdrowe. Zapraszamy do poznania oferty badań prenatalnych 4d.