• banner
  • banner
  • banner
  • banner

Badania cytologii w Tychach

Profilaktyka nowotworowa zajmuje bardzo ważne miejsce w naszym gabinecie lekarskim. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie Pacjentki miały dostęp do regularnych kontroli zapobiegających rozwojowi poważnych schorzeń, jakim niewątpliwie jest rak szyjki macicy. W tym celu przeprowadzamy profesjonalne badania cytologiczne w Tychach. W trakcie procedury pobierany jest wymaz z szyjki macicy za pomocą specjalnej szczoteczki. Próbka zostaje naniesiona na szkiełko i utrwalona, dzięki czemu materiał w nienaruszonym stanie trafia do histopatologa lub cytologa. Warto zaznaczyć, że badanie jest całkowicie bezbolesne. Wymaz pobierany jest podczas zwykłej wizyty w naszym gabinecie.

Dlaczego wykonanie procedury jest takie ważne?

Staramy się uświadamiać nasze Pacjentki, że jedną z najlepszych dróg profilakatyki nowotworowej jest regularne wykonywanie wszystkich badań. Rak szyjki macicy może rozwijać się nawet kilka lat bez żadnych objawów, dlatego wczesne wykrycie odchyleń pozwala na podjęcie odpowiednich kroków w celu wyleczenia choroby. Cytologia to procedura pozwalająca na wykrycie wczesnych stanów przednowotworowych, dlatego tak ważne jest regularne powtarzanie analiz, o czym często przypominamy naszym Pacjentkom.

Kiedy poddać się badaniu?

Wymaz najlepiej pobierać w trakcie 10-14. dnia cyklu. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia analizy w innym dniu, z wyłączeniem miesiączki. Zaleca się wykonanie pierwszych badań w wieku około 25 lat. Jeśli Pacjentka rozpoczęła współżycie wcześniej, pierwsza cytologia powinna mieć miejsce mniej więcej 3 lata po tym fakcie. W przypadku, gdy pojawiają się podejrzenia o wystąpieniu nieprawidłowości w obrębie organów, badanie musi zostać wykonane jak najszybciej. W naszym gabinecie przeprowadzamy analizy w higienicznych warunkach z zastosowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Nasze Pacjentki często zadają pytanie, jak często powinna być przeprowadzana cytologia. Sugerujemy wykonywanie cytologii raz na rok, co pozwala na wykrycie jakichkolwiek odchyleń od normy już na wczesnym etapie. Zapraszamy do poznania oferty badań prenatalnych 2d.